Çocuk Dişçim

Pedodontist Çayyolu Çocuk Diş Kliniği

about image

Uzm. Dr. Dt. Miraç Sezgi ŞENOL

Merhaba, Pedodonti (çocuk diş hekimi) uzmanları 5 yıl diş hekimliği eğitiminin üstüne, uzmanlık sınavına girerek mezuniyet sonrası 4 sene de ayrıca uzmanlık eğitimi almış diş hekimleri dir.

Çocuk diş hekimleri uzmanlık eğitimleri sırasında hem çocuk ve hem ergen bireylerin diş gelişimleri, her türlü tanı, teşhis ve tedavi yöntemi ile ilgili detaylı eğitim sürecinden geçerler. Bu eğitim süresince pediatri, anestezi gibi temel tıp alanlarında da eğitim alırlar. Aynı zamanda bu eğitim sürecinde çocuklarda davranış yönlendirme ve yaşa bağlı genel duygu durumlarıyla ilgili psikolojik değişimler de öğrenilir. Dişçi korkusu bir fobiye dönüşmeden önce mutlaka Uzman diş hekimlerimizden ön muayene randevu alarak aslında onların dişçi korkusunun yersiz olduğunu görmelerini sağlayın. Uzman Dr. Dt. Miraç Sezgi Şenol ile tüm çocuklar eve gittiklerinde dişçi olmak istiyor ve dişçi oyunları oynamaya başlıyorlar. 

Ankara Çukurambar ve Çayyolu bölgesinde bulunan 2 Ağız Sağlığı ve Diş Tedavi Kliniğimiz de Çocuk Diş Tedavisi, Şeffaf Plak (invisalign), Ortodonti Tedavisi, Diş Dolgusu, Diş Taşı Temizliği ve Diş Beyazlatma tedavileri sunulmaktadır. Ayrıca Sedasyon ve Genel Anastezi gereksinimi olan çocuk ve yetişkinlerin diş tedavileri de uygun koşullarda ve Sağlık Bakanlığının kuralları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Pandemi sürecinde hijyen kurallarına harfiyen uyan kliniklerimiz hastaların sağlığı konusunda tüm önlemleri harfiyen uygulamaktadır.

950+
Mutlu Çocuklar
2500+
Saat Çalışma
500+
Sedasyon Uygulaması

Çayyolu Diş Kliniğimiz

ankara diş kliniği
ankara çayyolu çocuk diş kliniği
çocuk diş kliniği ankara
Bayıltarak Diş Tedavisi Ankara
ankara çayyolu bebek diş hekimi
ankara çayyolu çocuk diş doktoru
Uyutarak Diş Tedavisi Ankara

Ankara Çocuk ve Yetişkin Diş Tedavi Merkezi